Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zanim przejdziemy do tematu domów prefabrykowanych należy wyjaśnić co kryje się za pojęciem "prefabrykowania". Prefabrykat to nic innego jak półprodukt, który stanowi podstawę do postawienia budowli w postaci domu - jest to element konstrukcyjny lub budowlany, którego używa się do montażu na placu budowy. W sprzedaży dostępne są głównie prefabrykaty drewniane, stalowe lub żelbetonowe.

Domy prefabrykowane

Generalnie prefabrykat odpowiada wymiarom przewidywanej budowli, jednak zdarza się, że konieczna jest obróbka celem odpowiedniego wyprofilowania aspektów konstrukcyjnych pozwalających na postawienie domu wedle własnego projektu. Nie da się ukryć, ze domy prefabrykowane coraz częściej padają wyborem osób pragnących postawić dom w stosunkowo krótkim czasie, a przede wszystkim zachowując odpowiednio niskie koszty. Czysta logika podpowiada, że postawienie domu prefabrykowanego jest znacznie prostsze i mniej czasochłonne niż murowanie od podstaw, przy użyciu klasycznych materiałów budowlanych takich jak mury z cegieł czy pustaków. 

Domy prefabrykowane - szybkość, wygoda, oszczędność

Wyobrażając sobie proces budowy domu od podstaw z góry musimy założyć, że potrwa to minimum kilka miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet całe lata. Powodem tego jest przede wszystkim bardzo duża ilość czynności, które należy skrupulatnie wykonać, a dodatkowo na przeszkodzie do osiągnięcia celu często stają ograniczone możliwości finansowe. Jeszcze kilkanaście lat temu domy prefabrykowane stanowiły nowość, która nie cieszyła się popularnością wśród konserwatywnych zwolenników klasycznego budownictwa, a przede wszystkim kolidowały one z interesem firm zajmujących się pracami budowlanymi - wiadomym jest, że czasochłonna praca stanowi duży przychód dla budowlańców, a skrócenie czasu do minimum ogranicza zysk wynikający z wielogodzinnych (do tej pory) prac nad budową domu od podstaw.
Domy prefabrykowane mogą zostać postawione nawet w kilka dni, ponieważ prefabrykat zapewnia stabilną podstawę dającą możliwość pominięcia bardzo czasochłonnego procesu, jakim jest odpowiednie rozplanowanie pracy - prefabrykat jest dobierany na miarę, więc firmy zajmujące się prefabrykacją materiałów uwzględniają wszelkie czynniki narzucone przez osobę zamawiającą prefabrykat, co znacznie skraca pracę związaną z budową domu.

Domy prefabrykowane - komfort i wygoda

Domy prefabrykowane są również bardzo wygodne, jeśli chodzi o sam proces budowy - nie potrzebują one ciągłych dostaw materiałów budowlanych, których transport jest stosunkowo czasochłonny, a ceny np. cegieł nie należą do najmniejszych, podczas gdy należy użyć bardzo dużej ilości tego materiału chcąc postawić dom od podstaw klasyczną metodą budowlaną.
Prefabrykaty są stosunkowo tanie względem klasycznych metod budowy, więc stanowią bardzo opłacalną alternatywę dla osób, które nie dysponują zawrotnymi środkami finansowymi. Same prefabrykaty produkowane przez rzetelnych producentów to materiały o bardzo wysokiej jakości, zwykle objęte pełną gwarancją. Warto wspomnieć, że prefabrykaty cechują się bardzo wysoką energooszczędnością, dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy materiałów. 

Dla kogo dom prefabrykowany?

Domy prefabrykowane to doskonała alternatywa dla osób, którym zależy na czasie lub tym, którzy nie dysponują środkami finansowymi pozwalającymi na budowę domu klasycznymi metodami. Warto dodać, że możliwości są niemal nieograniczone, a budynki prefabrykowane mogą być zarówno proste i nieskomplikowane, jak rozbudowane i zaawansowane - wszystko jest uwarunkowane od życzenia usługobiorcy. To właśnie czas pracy oraz koszt definiują największe zalety domów prefabrykowanych, które coraz częściej powstają w okół nas.

Domy prefabrykowane - doskonała alternatywa dla klasycznej budowy