Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Domki modułowe to niezwykle szybki sposób na zbudowanie własnego domu. Można go bowiem postawić dzięki technologii szkieletowej, a co za tym idzie - budowla jest gotowa do zamieszkania w około miesiąc. Każdy domek modułowy jest przygotowywany w sposób precyzyjny, zaś jego żywotność jest wręcz nieoceniona.

Domek modułowy na miarę XXI wieku

Domki modułowe, które pochodzą od polskiego producenta są projektowane i produkowane z najwyższej jakości materiałów. Co więcej, mogą spełniać wiele ról i zadań, w związku z czym dla nich nie ma żadnych ograniczeń. 

Jak przystało również na obecne czasy, każdy domek modułowy Finestra jest przygotowywany, tak aby nie było konieczności zgłaszania transportu ponadnormatywnego. Domki mieszczą się na standardowe przyczepy, w związku z czym można je przetransportować w każde dowolne miejsce. Budynki składają się z kilku modułów, to jest sześcianów o kilku standardowych wymiarach. Po dowiezieniu ich na miejsce wskazane przez klienta, następuje kolejny proces, czyli prace montażowe związane z połączeniem domku w całość.

Dlaczego warto zdecydować się na domek modułowy?

Choć domki modułowe są stosunkowo krótko na polskim rynku, to już podbiły serca tysięcy ludzi. Nic dziwnego, bowiem ich cena jest znacznie bardziej atrakcyjna w stosunku do budowy domu standardowego, a przy okazji, dodatkowym atutem jest również znacznie krótszy postawienia budowli tego typu.

Warto również wspomnieć, że sam design oraz wygląd każdego domku modułowego jest bardzo szeroki i niezwykle ciekawy. Co więcej, szkielety domków są wykonane z belek drewnianych oraz doskonale ocieplone i usztywnione płytą OSB. Dzięki zastosowaniu czterostronnego struganego drewna i wilgotności nie przekraczającej 19%, domki modułowe świetnie spełniają swoją rolę przez cały rok, niezależnie od miejsca postawienia.

Każdy domek modułowy jest znacznie cieplejszy od materiałów betonowych stosowanych w domach standardowych, a przy okazji - zarówno ściany, podłoga, jak i dach posiadają właściwości izolacyjne przy znacznie mniejszej ich grubości. Domki modułowe generują również niskie koszty za ogrzewanie elektryczne, a przy okazji - istnieje też możliwość przygotowania otworu kominkowego i podłączenia pieca kominkowego.  Domki modułowe Finsetra są wyposażone w materiały wyizolowane akustycznie.

Domki modułowe i ich zastosowanie

Każdy domek modułowy ma szerokie zastosowanie. Oprócz pawilonów biurowych, domków letniskowych, domków działkowych, domów, które chcemy postawić w miejscach, w których zwykle trudno uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli więc marzysz o domku, w którym możesz spędzić wolny czas, z dala od miastowego zgiełku lub też chcesz w krótkim czasie postawić własny dom - domki modułowe Finestra są najlepszym rozwiązaniem.

Rodzaje domków modułowych Finestra

Domki modułowe Finestra są dostępne w pięciu rodzajach. Projekt pierwszy o nazwie IVO obejmuje łącznie 17,5 metrów kwadratowych, a w tym aneks kuchenny, salon i łazienkę. Kolejne domki, VITO, SILVIA, ZITA oraz CESARE liczą 35 metrów kwadratowych. Projekty te jednak różnią się między sobą układem i rozmieszczeniem pomieszczeń, które klienci mogą zmienić, podobnie jak i wyposażenie modułu oraz dodatkowe elementy.

Domki Finestra to zatem doskonały sposób na postawienie domku prywatnego, letniskowego, a nawet pawilonu handlowego lub siedziby małej firmy. To również możliwość oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy, ostawienia budynku na miarę XXI wieku, a przede wszystkim pewność najwyższej jakości.

Domki modułowe i ich zastosowanie