Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Marzenie o własnym domu nad morzem, w górach lub nad jeziorem jest uniwersalnym pragnieniem ludzi na całym świecie, niezależnie od rasy, kultury czy kontynentu, na którym się wychowywali. Postawienie murowanego piętrowego domu to jednak nie tylko poważne i czasochłonne przedsięwzięcie, ale także duży koszt, na który nie zawsze można sobie pozwolić. 

Domki holenderskie

Wychodząc na przeciw tym, którzy na zrealizowanie marzenia o własnym domku wakacyjnym nie chcą już dłużej czekać, firma Finestra przygotowała propozycję domków holenderskich.
Firma zajmuje się profesjonalną dystrybucją domów modułowych, domków holenderskich i letniskowych. Wszystkie proponowane przez firmę Finestra projekty charakteryzuje niebanalny design, solidność wykonania i gwarancja najatrakcyjniejszych cen. Proponowane rozwiązania są nowoczesne i szybkie w realizacji.

Domki holenderskie - trend wśród młodych

To właśnie młodzi ludzie mają największy pęd do spełniania marzeń, a także są najbardziej otwarci na łamanie kulturowych schematów. Domki holenderskie są wiec doskonałą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. 
Inna zaletą jest, że nieruchomość w tej formie można przewieźć na inne miejsce, więc co pewien czas można zmieniać przeznaczenie i lokalizację naszego domku rekreacyjnego. Według prawa polskiego do 120 dni nie podlegamy obowiązkowi rejestracji domu w typie holenderskim. 
Domki holenderskie - tak naprawdę zostały zaprojektowane i  przyjęły się po raz pierwszy w Anglii!- mają wiele uroku zarówno jeśli chodzi o kształt i wygląd zewnętrzny jak i w środku. Mimo zazwyczaj skromnego metrażu, domki holenderskie można zaaranżować w bardzo przytulny i urokliwy sposób, tak, by od razu się czuło, że to twoje miejsce.

Koszt i konstrukcja domków holenderskich

Oczywiście cena jest uzależniona od różnorakich czynników. Przede wszystkim od wielkości, czyli ilości sypialni oraz wykonania. Są opcje tańsze i droższe, ale bardziej wytrzymałe. Tańsze domki holenderskie charakteryzuje wykończenie sidingiem czyli specjalnym tworzywem PVC. Jest to forma okładziny z paneli, które imitują deski. Droższe modele natomiast są obłożone prawdziwym drewnem. 
Domki swoją konstrukcję opierają na metalowej ramie, od dołu zaimpregnowane blachą. Ściany i dach zazwyczaj ociepla się warstwą około 10 cm wełny mineralnej. Łazienka i częściowo kuchnia dla bezpieczeństwa są wykończone wykładziną PCV - zgrzewa się ją w wysokiej temperaturze, by uniknąć wilgoci i pleśni.

Jeden domek holenderski - wiele zalet

Domki holenderskie są całoroczne, posiadają centralne ogrzewanie, podwójne szyby i dowolną ilość pomieszczeń. Nie ma problemu z urządzeniem łazienki, można również zamontować ganek lub werandę. Wielką zaletą jest fakt, że praktycznie do gotowego domku można wprowadzić się niemal natychmiast - nie trzeba tapetować, kłaść kafelek i wykonywać innych czynności, które nie omijają wszystkich, którzy decydują się na budownictwo tradycyjne. Domki holenderskie nie wymagają fundamentów. 
Innym atutem jest szybkość realizacji takiej inwestycji. Dom zostanie nam po prostu dostarczony, jak towar kupiony w sklepie. Nie trzeba się martwić o surowce, wylewki, ściany ani rzetelność pracy ekipy budowlanej. Domki holenderskie są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i typach, które z widzimy i oceniamy jeszcze przed zakupem. Ta forma transakcji zdecydowanie oszczędzi wielu nerwów!
Jak widać, domki holenderskie są w pełni funkcjonalne, przytulne, wygodne i łatwe w użytkowaniu. Zaś z firmą Finestra sprawisz sobie i swoim najbliższym przyjemność wakacyjnego odpoczynku na lata. 

Domki holenderskie