Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Planujesz budowę pierwszego własnego kąta? Chciałbyś postawić domek letniskowy gdzieś nad morzem czy w górach? Zastanawiasz się czy lepszym rozwiązaniem będzie domek murowany czy szkieletowy? W tym artykule zostaną rozwianie Twoje wszelkie wątpliwości!

Domy szkieletowe – producent, znaleźć odpowiedniego to połowa sukcesu

Firma Finestra, wiodąca prym w budowie domów modułowych i szkieletowych. Działa na rynku wychodząc naprzeciw potrzebom i marzeniom o własnych czterech ścianach przyszłych i obecnych Klientów, podchodząc do każdego z nich indywidualnie, ale także z pełnym profesjonalizmem. Jest to rzetelna firma z tradycjami.

Domy szkieletowe – czym tak naprawdę są?

Dom szkieletowy jest zupełnie czymś innym od masywnych domów murowanych. Z pewnością różni je konstrukcja, lekkość, cena, a także czas budowy. Dlaczego? Czas budowy domu jest znacznie krótszy, o około 3 miesięcy za dużo niższą cenę. Konstrukcja domu szkieletowego jest znacznie lżejsza, a cienkość ścian daje nam większa przestrzeń użytkowa niż w przypadku domów z cegły.

Budowa domu szkieletowego krok po kroku w pigułce:

 1. Fundamenty:
  dokładność w tym przypadku jest nieodzownym elementem prac, gdyż to od niej zależy prawidłowość konstrukcji domu.

 2. Konstrukcja szkieletowa:
  do wykonania szkieletu domu wykorzystywane jest drewno konstrukcyjne, które wcześniej zostaje poddane zaawansowanej obróbce, dzięki czemu zyskuje znakomitą odporność na wilgoć, temperaturę, a także szkodniki.

 3. Pokrycie dachowe i komin:
  w tym przypadku pokrycie dachowe dobierane jest do elewacji. Stosowane są różne formy pokrycia począwszy os gontu bitumicznego, po blacho-dachówki i dachówki ceramiczne.

 4. Instalacja hydrauliczna, elektryczna i CO:

  Łatwość rozprowadzenia instalacji w ścianach konstrukcji jest dodatkowym atutem. Przewagę nad domami murowanymi daje również łatwość usuwania awarii bez potrzeby kucia ścian, a koszt naprawy jest niewielki.

 5. Wylewka posadzki:
  Oprócz fundamentu jest to drugi i ostatni etap „mokrej pracy”, do której potrzebny jest beton.

 6. Centralny odkurzacz:
  rzadko stosowany w domach murowanych, gdyż jest to praca czasochłonna i bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Natomiast w przypadku domów szkieletowych jest zupełnie na odwrót.

 7. Ocieplanie ścian:
  Ten etap budowy zapewni wnętrzom mieszkania właściwą izolację, chroniącą wnętrze domu przed wilgocią i niskimi temperaturami. Dom będzie energooszczędny, suchy, a co najważniejsze ciepły.

 8. Okna:
  W domach szkieletowych, jak i w domach murowanych są stosowane okna PCV jak i drewniane.

 9. Elewacja domu:
  Mamy tutaj takie same możliwości wykończenia elewacji domu jak w kwestii domu z cegieł.

 10. Wykończenie wnętrz:
  Jest to ostatni etap prac, by dom był gotowy pod klucz, czyli do wprowadzenia się nowych właścicieli, którzy marzyli o własnym kącie.

Jak więc widać domy szkieletowe są fajnym, nowoczesnym, ale także przyszłościowym pomysłem. Co do kosztów, to są one dużo niższe niż w przypadku domu murowanego. Pracownicy firmy w razie pytań z pewnością udzielą fachowej i profesjonalnej pomocy, a także doradzą najlepsze rozwiązanie.

Producent poleca zalety domu szkieletowego:

 • bardzo krótki czas budowy, do około 3 miesięcy,

 • dom można postawić o każdej porze roku, nawet zimą, ponieważ nie wymaga prac, które można wykonywać jedynie w dodatniej temperaturze,

 • lekkość konstrukcji domu, możliwość budowy domu na gorszym podłożu,

 • Cienkość ścian, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń użytkową,

 • świetna ochrona ciepła domu, dzięki wykorzystaniu jak najlepszych materiałów i dokładności ściany praktycznie izolują ciepło,

 • poza fundamentami i wylewką brak „mokrych prac” z użyciem betonu,

 • nabędziemy łatwość modernizacji i przebudowy,

 • w przypadku awarii nie musimy kuć ścian, koszt naprawy jest znacznie mniejszy

 • energooszczędność,

 • znacznie niższa cena, niż w przypadku budowy domu murowanego.

 • na domki, altany, pawilony gospodarcze nieprzekraczające 35 mkw nie potrzeba pozwoleń.

Domy modułowe, szkieletowe stają się coraz popularniejsze. Coraz więcej osób stawia takie domy jako domki letniskowe, domki na działki, a także jako pawilony biurowe. Dlaczego? Ceny są przystępne, a domki szkieletowe mają swój niepowtarzalny urok. Prawo, także stało się łaskawsze dla osób chcących wybudować domek letniskowy do rekreacji indywidualnej, parterowe budynki gospodarcze, a także wolnostojące altany nieprzekraczające 35 mkw bez jakichkolwiek pozwoleń, co oszczędza na czas i roboty papierkowej. Skontaktuj się w producentem domów szkieletowych.

Producent domów szkieletowych