Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Finestra - domy modułowe w technologii szkieletowej to propozycja dla tych wszystkich, którzy marzą o własnym domu, przyjaznym i estetycznym domu letniskowym lub potrzebują wolnostojącego pawilonu biurowego a nie chcą poświęcać co najmniej dwóch lat na ich budowę. Finestra to domy mieszkalne, które powstają w fabryce i jako gotowe obiekty przyjeżdżają do klienta. Modułowość produkcji pozwala na swobodne łączenie poszczególnych modułów i dostosowywanie całkowitej powierzchni do posiadanego areału. Trwający jeden dzień montaż modułu umożliwia natychmiastowe adaptowanie obiektu do swoich potrzeb.

Aby ustrzec się powtarzalności projektu Finestra - domy modułowe umożliwia wprowadzanie zmian jeszcze na etapie produkcji lub na miejscu u klienta. Dzięki temu każdy obiekt zdobywa niepowtarzalny wygląd. 

Moduł biurowy, pawilon na życzenie

Finestra - domy modułowe to nie tylko obiekty mieszkalne. Każdy z modułów przygotowanych fabrycznie można wykorzystać jako moduł biurowy czy pawilon biurowy. Praktycznie w dowolnym miejscu i bez zbędnych formalności, w trakcie jednego dnia montażu powstaje dowolny obiekt biurowy, który natychmiast staje się miejscem pracy dla wielu osób. 

Taki komfortowy model biurowy, dzięki opracowanej przez firmę technologii ogrzewania może być wykorzystywany przez okrągły roku. To doskonała alternatywa na nieestetyczne blaszaki biurowe powstające na placach budów, parkingach czy obszarach handlowych. Estetyka wykonania, dowolność w zmianie powierzchni, łatwy montaż i jeszcze łatwiejszy demontaż daje możliwość błyskawicznej zmiany lokalizacji, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Moduł biurowy wielofunkcyjny

Najmniejszy moduł biurowy oferowany przez firmę posiada 17,5 m2, natomiast standardowy 35 m2. Każdy z nich jest ocieplany, całoroczny, o elewacji wykonanej całkowicie z drewna i  może zostać dostosowany do preferencji klienta zarówno pod kątem kolorystycznym jak i układu pomieszczeń. Te najmniejsze mogą służyć jako niewielkie pomieszczenia biurowe publiczne lub ustawione na własnej działce, wówczas stają się komfortowym pod każdym względem miejscem do samodzielnej pracy. A przy niewielkim wysiłku można zamienić je na domową siłownię czy prywatny azyl - czytelnię. 

A gdy jeden moduł biurowy już nie wystarcza, w każdej chwili można dołączyć do niego kolejny i w błyskawicznym tempie powstanie pawilon biurowy do dowolnego wykorzystania. To doskonałe miejsce pracy dla wielu osób, obsługujących publiczne czy prywatne obszary handlowe, biura projektowe niezbędne przy wielkich inwestycjach czy punkty opieki lub nadzoru ważne dla bezpieczeństwa obiektów. 

Moduł biurowy - technologia

Moduły biurowe produkowane przez Finestrę - domy modułowe wykonane są w technologii szkieletowej opartej na konstrukcji z belek drewnianych. Szkielet budynku, czyli ściany, dach i sufit są ocieplane i izolowane. Dodatkowo posiadają izolację wiatrochronną i wilgociową, co umożliwia ich komfortowe funkcjonowanie w każdych warunkach pogodowych. Dla użytkownika modułów biurowych atutem tej technologii jest planowanie wszelkich przyłączy wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych już na etapie projektu.

Moduł biurowy mobilny i dynamiczny

Największą zaletą tego rodzaju realizacji jest ich mobilność oraz dynamika montażu i demontażu. Dużym ułatwieniem jest też niewielka ilość zezwoleń niezbędnych do postawienia modułu. Bez względu na to, czy wykorzysta się go jako miejsce pracy czy mieszkania nie wymagają one specjalnych zezwoleń i zgód administracyjno-budowlanych. Krótka droga od decyzji do realizacji i natychmiastowe użytkowanie to największe atuty tego rodzaju przedsięwzięć.

Pawilon biurowy mobilny i dynamiczny