Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Domy modułowe, czyli tak zwane modular houses to jeden z najszybszych sposobów na wzniesienie własnych czterech ścian. Większość projektów jest możliwa do doprowadzenia do tak zwanego stanu gotowego zamkniętego w jeden miesiąc. Jeśli klient życzy sobie bardziej pokaźnego projektu, który ma być gotowy już do wprowadzenia się, całość prac trwa zwykle nie więcej niż dwa miesiące. Około osiemdziesięciu procent domu modułowego (ang. modular houses) powstaje w hali fabrycznej. 

 

Modular houses czyli domy modułowe

Niezwykle wartym uwagi jest także fakt, że tego rodzaju domy mogą być wzniesione na różnego rodzaju gruntach, nawet tych, które uchodzą za trudne place budowy. Mowa tutaj między innymi o terenach skalistych, piaszczystych, skarpach oraz mokradłach. Ciekawym jest również fakt, że modular houses mogą zostać usadowione na dachu już wybudowanego obiektu. 

Poszczególne segmenty modular houses kształtem przypominają moduły. 

Jeśli jednak miałoby się ów kształt porównać do czegoś konkretnego to byłby to sześcian o wymiarach zgodnych ze standardami. Firma zajmująca się dystrybucją opisywanych domów ma obowiązek dowiezienia części domu na plac budowy, a także zainstalowania ich w powstałym już wcześniej fundamencie.

Prace związane z montażem mogą ulec przedłużeniu się jeśli damy projekt domu składa się z kilku części, ponieważ zachodzi wówczas potrzeba połączenia ich w całość.

Projekt domu modułowego - modular houses

Jeśli chodzi o rozwinięcie zagadnienia jakim są projekty modular houses to warto zapoznać się z ofertą polskiego producenta domów modułowych Finestrahouses. Technologia budowy tego rodzaju domów uchodzi za dość specyficzną. Fakt ten przekłada się na to, że różnorodność form jest odrobinę ograniczona. Finestrahouses proponuje aż pięć gotowych projektów. Każdy z nich różnie się znacznie od siebie, co sprawia, że kupujący ma możliwość dopasowania oferty do swoich potrzeb indywidualnych. 

Projekty Finestrahouses są hymnem dla modnego w dzisiejszym świecie minimalizmu. To odzwierciedlenie ducha dzisiejszych trendów architektonicznych w formie domów. 

Zastosowanie użytkowe modular houses oraz ich zalety. 

Należy wiedzieć, że domy modułowe mogą posłużyć użytkownikom jako budynki o różnorodnym charakterze. Dla przykładu mogą one istnieć jako pawilony biurowe, domki letniskowe, domki do usytuowania na działce, a także pawilony pod otwarcie np. sklepu. Ponadto, modular houses mogą posłużyć jako rozwiązanie problemu budowy domu w miejscu, gdzie uzyskanie pozwolenia na budowę stanowi kłopot. 

Kolejną niekwestionowaną zaletą wynikającą ze zdecydowania się na wzniesienie domu modułowego jest kwestia finansowa. Cena budowy tego rodzaju budynku jest o wiele niższa od standardowego kosztu, który niesie ze sobą tradycyjna budowa. Modular houses to także niezwykle nowatorski wygląd, który z pewnością góruje nad standardowymi domami. Design każdego z nich jest wysoce interesujący, a minimalizm, który płynie z każdego z projektów jest godny podziwu. 

Istotnym zagadnieniem zdaje się być także czas w jakim tego rodzaju dom powstaje. W przypadku Finestrahouses budowa domu modułowego zajmuje około kilku tygodni, co jest niewątpliwie o wiele krótszym okresem niż czas, który przewiduje się w przypadku standardowej budowy domu z cegieł czy drewna. Domy modułowe do bardzo nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większy rozgłos i staje się bardziej popularne wśród społeczeństwa. Tego rodzaju domu posiadają niezliczoną ilość plusów i charakteryzuje je niezwykle pozytywna opinia osób, które już zdecydowały się na podjęcie kroku jakim jest rozpoczęcie ich budowy. 

Modular houses - jeden z najszybszych sposobów na wzniesienie czterech ścian