Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W związku z popularyzacją szybkiego budowania domów, coraz częściej pojawia się pytanie o to: "Co to jest dom modułowy?". Otóż, tak zwane domy modułowe stanowią najszybszy sposób budowy własnych czterech ścian. Dom tego rodzaju wykonany jest z keramzytonu i może zostać doprowadzony do stanu gotowego zamkniętego w ... miesiąc. Z kolei domy modułowe, które są gotowe do zamieszkania powstają w czasie od 40 do 60 dni. 

 

Co to jest dom modułowy? Krótkie wprowadzenie. 

Moduły tego rodzaju domów w ponad osiemdziesięciu procentach wykonywane są w fabrykach. Domy modułowe w niczym nie są gorsze od swoich klasycznych odpowiedników. Mogą być one wznoszone na skarpach, a także na skałach, podłożu o charakterze piaszczystym, a nawet podmokłym. Niektórzy decydują się także na finezyjne rozwiązanie w postaci wzniesienia tego rodzaju domu na dachu już istniejącego budynku. Co to jest dom modułowy? Prawdopodobnie spełnienie Twoich marzeń. Nie mniej tego, domu tego rodzaju mają tyle samo wad co zalet. Dlatego też zachęcamy do ich poznania. 

Domy modułowe powstają w przestrzeni fabrycznej.

To właśnie na hali produkcyjnej powstaje znaczna ich część. Tam się je konstruuje i pracuje nad elementami ich wykończenia. Niekiedy tam też dochodzi do produkcji niektórych elementów ich wyposażenia. 

Segmenty domów modułowych swoim kształtem przypominają sześcianu o standardowych wymiarach. Wybrana firma zajmuje się dostarczeniem ich na plan budowy, a następnie zainstalowaniem ich na powierzchni wcześniej przygotowanego fundamentu. Jeśli dany projekt zakłada wykorzystanie kilku modułów, należy wziąć pod uwagę dodatkowo potrzebny czas na połączenie ich w całość. 

Projekty domów modułowych zwykle są dostępne w ofercie producenta. Technologia budowy domów modułowych jest dość specyficzna. Jedynym jej ograniczeniem jest różnorodność możliwych do wykorzystania form budynków. Katalogi z projektami zawierają kilkanaście "gotowców". Wśród nich bez trudu można odnaleźć domu pokryte dachami skośnymi oraz te wyposażone w niskie poddasza. Możliwe są także budowy domów modułowych piętrowych. Niekiedy zdarza się, że firmy realizują projekty, które dostarcza sam klient. 

Oferta domów modułowych Finestrahouses.

Domy modułowe, które są dostępne w ofercie polskiego producenta Finestrahouses znajduje się aż pięć wzorów, co sprawia, że każdy znajdzie w niej coś co go z pewnością zainteresuje, a czas realizacji jaki proponuje Finestrahouses wynosi jedynie kilka tygodni.

Domy modułowe mogą znajdować swoje zastosowanie jako pawilony biurowe, domki letniskowe w górach, nad jeziorami bądź nad morzem, a także jako domki działkowe. Mogą być one także zastosowane jako domu miejsce w miejscach, gdzie uzyskanie pozwolenia na budowę jest dość problematyczne. 

Warto zwrócić uwagę, że domu modułowe do rozwiązanie mocno różniące się od standardowego typu budowania domu. Stanowi ono tańszą i szybszą alternatywę, która daje również korzyść w postaci niezwykłego designu, który wyróżniał się na tle okolicznych domów. Jest to swoisty hymn do indywidualizmu. 

Największą zaletę domów modułowych stanowi jednak, bez cienia wątpliwości, czas w jakim można je wybudować. Wybudowanie tradycyjnego domu w miesiąc jest absolutnie niemożliwe. Klasyczna budowa to często kwestia długich miesięcy lub lat. Dom modułowy jest gotowy do zamieszkania najdłużej w dwa miesiące. To doskonała opcja dla niecierpliwych. 

Domy modułowe każdego dnia zyskują na swojej popularności. Coraz większa część społeczeństwa zaczyna interesować się tym tematem. Mnogość możliwości, które niosą ze sobą tego typu domu jest z pewnością jednym z kluczowych elementów, które składają się na taki stan rzeczy. 

 

Co to jest dom modułowy?