Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Każdy, kto posiada własną działkę położoną w urokliwym miejscu, choć raz w życiu myślał nad budową domku letniskowego, który byłby idealnym rozwiązaniem na spędzanie wakacji bądź urlopu. Z tego właśnie powodu powstały domki szybkiego montażu, tzw. modułowe, które są nie tylko dobrą inwestycją na lata, ale również nie wymagają tak dużego wkładu finansowego jak w przypadku budowy wypoczynkowego domu od podstaw. Co więcej, zwolennicy domów na działkę podkreślają, że jedną z głównych zalet domów modułowych jest brak pozwoleń na budowę.

Nowoczesny domek letniskowy

Na czym polega fenomen tego typu konstrukcji? Przede wszystkim na tym, że jest on wykonany z nowoczesnych modułów, które z powodzeniem są wykorzystywane na całym świecie w tego typu budowach. Każdy domek letniskowy jest starannie zaprojektowany w taki sposób, aby był on możliwie jak najbardziej funkcjonalny i miał możliwość rozbudowania w dowolnym momencie. Moduły są w całości wykonane z drewna przez polskiego producenta, co przekłada się na jakość i ma ogromne znaczenie podczas użytkowania. Warto również wspomnieć, że nad projektami domków czuwa wyspecjalizowany zespół profesjonalistów, którzy zwracają uwagę na każdy detal oraz projektują je w taki sposób, aby dopasowały się o każdej działki, na której ma zostać postawiony. 

Funkcjonalność tzw. "kanadyjczyków" jest bardzo duża, ponieważ nadają się do długoterminowego zamieszkania, jak również mogą służyć jako pawilony biurowe lub domki letniskowe na wynajem w przedsiębiorstwach agroturystycznych lub branżach hotelowych. Atrakcyjna cena oraz wysoka jakość sprawia, że popularność domków na działkę z każdym rokiem wzrasta zarówno wśród klientów indywidualnych jak również w małych, średnich oraz dużych firmach, którym zależy na fachowej obsłudze, nienagannym wzornictwie oraz nowoczesnemu designowi. 

Dom na działkę idealny dla agroturystyki

I chociaż modułowy dom na działkę cieszy się dużą popularnością na całym świecie, wciąż przybywa kolejnych zwolenników tej formy budowy, która nie wymaga dużego wkładu finansowego, natomiast w efekcie finalnym robi ogromne wrażenie na zadowolonych klientach. Ponadto, domki letniskowe są szczególnie polecane dla pensjonatów oraz agroturystyk, które chcą rozbudować swoją ofertę noclegową. Mnogość rozwiązań oraz wysoka jakość sprawia, że koszt budowy zwraca się (w przypadku średniej wielkości agroturystyki) w przeciągu dwóch sezonów letnich, co z pewnością jest dużym plusem przy prowadzeniu tego typu usług. Jeżeli doliczymy do tego oszczędności wynikające z braku konieczności uzyskiwania pozwoleń na budowę, korzyści finansowe są jeszcze bardziej zauważalne.

Kolejną ważną kwestią jest ocieplenie domków modułowych na działkę, do którego wykorzystuje się wełnę mineralną. Dzięki temu oraz naturalnym właściwościom izolacyjnym drewna, komfort termiczny jest dużo wyższy niż w przypadku standardowych domów z wykonaną termomodernizacją, co również ma bardzo duże znaczenie podczas letniego zamieszkiwania. Stała temperatura oraz wysoka jakość materiałów sprawia, że wybór domku modułowego powinien rozważyć każdy, kto posiada urokliwą działkę, na której chciałby przyjemnie spędzać czas wolny. 

Podsumowując, jeśli posiadamy działkę, której parametry uniemożliwiają zdobycie pozwolenia na budowę albo jeśli jesteśmy zwolennikami nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, warto rozważyć zakup domku letniskowego. Cechują się nie tylko dużo szybszym postawieniem niż tradycyjne domy, ale również są bardzo wysokiej jakości o czym może świadczyć starannie dobrane drewno, którego wilgotność nie przekracza 19%. Ponadto, domki modułowe mogą być w każdej chwili dodatkowo rozbudowane np. o taras, co z pewnością wpływa na walory wizualne całości.

Dlaczego warto zainwestować w domki letniskowe na działkę?