Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tanie i eleganckie domy modułowe są świetną alternatywą dla drogich, wielkich nieruchomości, których budowa potrafi nam zabrać dużo czasu jak i pieniędzy. Jednak moduły potrafią być nie tylko ekonomiczne i ładnie wyglądające - mogą być też uniwersalne. Wszystko za sprawą nowoczesnych modułów kontenerowych.

Kontenery

Polska firma budowlana Finestra oferuje zaprojektowanie, wykonanie oraz montaż kontenerów, czyli jednolitych, "skompresowanych" budowli o bardzo szerokim zastosowaniu. Jest to idealna opcja w przypadku, gdy chcą Państwo połączyć stylowy wygląd, wysoki stopień użytkowości, mobilność instalacji oraz tani koszt wyrobu i eksploatacji. W obecnej chwili coraz więcej firm jak i klientów prywatnych decyduje się na takie rozwiązanie. Budowa kontenerów w końcu przynosi ze sobą wiele korzyści - opiszemy je poniżej.

Kontenery wszechstronne

Jedną z niewątpliwie największych zalet modułów kontenerowych jest ich uniwersalność. Przydają się one praktycznie w każdym rodzaju zabudowania. Mogą się doskonale prezentować jako domek letniskowy, w którym Państwo spędzą wakacje i inne wolne dni; mogą też być zaprojektowane jako przestronny pawilon biurowy, w którym aż przyjemnie będzie pracować; mogą nawet być przeznaczone dla placówek edukacyjnych, takich jak przedszkola. No i oczywiście, jak się kojarzy sama nazwa kontener - może to być też zwykła, acz użyteczna budowla służąca jako magazyn czy kącik techniczny.

To, jak kontener będzie opracowany oraz zbudowany, będzie głównie zależeć od Państwa celów i potrzeb. Dlatego już na etapie projektu konsultujemy się i bierzemy pod uwagę stawiane wymagania, gdyż każdy dobry budynek musi spełniać swój wyjątkowy cel.

Kontenery mobilne

Moduły kontenerowe nie bez powodu są "skompresowane" - to głównie ten prostokątny, jednolity kształt sprawia, że są one tak nadzwyczajne. Dzięki przyjaznemu, prostemu designowi zmieszczą się praktycznie wszędzie, a przez to wykorzystują zarezerwowany teren najlepiej jak się tylko da. Co więcej - za pomocą takich "klocków" można konstruować całe pawilony i piętrowe kondygnacje, wytrzymałe i zgrabnie ze sobą połączone. I jakby tego było mało, buduje się je szybko i bezproblemowo; wszystko przy użyciu nowoczesnych technik.

Dlatego właśnie kontenery sprawdzają się zarówno na terenach niewielkich, jak i tych dużych. Jeśli Państwo obawiają się, że działka może być za mała albo zbyt duża to już nie ma potrzeby się zamartwiać - moduły kontenerowe okazują się niezawodne w różnych sytuacjach.

Kontenery estetyczne i oszczędne

Choć kontenery mają użytkową naturę to nie zmienia to faktu, że nadal mogą być tak ładne jak prawdziwe domy. Właśnie o to dbamy przy naszej produkcji - dla nas nie liczy się tylko to, by budowla spełniała swoją techniczną funkcję, ale też by prezentowała bogate walory estetyczne. Wtedy w takim budynku jest nie tylko miło przebywać, ale i miło na niego patrzeć! I będzie się to sprawdzać niezależnie od tego jaki cel mają Państwo dla danego kontenera. Zapraszać rodzinę do takiego domku w ogrodzie to sama przyjemność, a do biura o pięknym wyglądzie przyjdzie każdy interesant ;)

Nasze przykładowe projekty mogą Państwo zobaczyć na stronie - wtedy Państwo na własne oczy będą mogli zobaczyć, co mamy na myśli przez wyjątkową estetykę.

A cena za to? Stosunkowo naprawdę niewielka. W końcu kontenery same w sobie nie zabierają wiele miejsca toteż wykonanie konstrukcji oraz instalacje (elektryczne, gazowe, itp.) kosztują dużo mniej niż w przypadku większych domów. Wniosek jest więc prosty - ciężko jest znaleźć w tej chwili lepszą alternatywą dla zbudowania taniego, eleganckiego i użytecznego budynku niż moduł kontenerowy. Jest to inwestycja warta rozpatrzenia dla każdego, do kogo przemawia ten wyżej wymieniony szereg korzyści.

Kontener handlowy? Może być też domowy!