Technologia budowy

Finestra- domy modułowe powstają w technologii szkieletowej i potocznie nazywane są „kanadyjczykami“. Dzięki współpracy z firmą Domy Bartek, która istnieje na rynku od 40 lat, oferujemy Państwu najwyższą jakość. Budownictwo domów szkieletowych oparte jest na wykonaniu konstrukcji z belek drewnianych. Szkielet budynku wypełniony jest ociepleniem (podłoga, ściany, dach) i usztywniony płytą OSB. W naszych domach modułowych wykorzystujemy drewno czterostronnie strugane z sfazowanymi krawędziami, o wilgotności nie większej niż 19%., które jest starannie wybierane przed rozpoczęciem budowy. Jako ocieplenie stosujemy wełnę mineralną, a nasze budynki oferujemy w wersji z 10 lub 15 centymetrowym wypełnieniem w ścianach. Podłoga i dach zawsze posiadają ocieplenie o grubości 15 centymetrów.  W budynkach jest również zastosowana izolacja wiatrochronna oraz wilgociowa, na wszystkich jego elementach.
Elewacja budynku wykonana z drewna może zostać przygotowana w standardowej wersji z deski szalówkowej w układzie pionowym lub poziomym, z pełną obróbką blacharską. Alternatywną jest zastosowanie drewnianych paneli, impregnowanych w zróżnicowanych kolorach. Dzięki temu budynek jest dopasowany do Klienta i odzwierciedla jego charakter. Istnieje możliwość zastosowania innych materiałów elewacyjnych, wskazanych przez Klienta. Na etapie projektu ustalamy również wszystkie planowane przyłącza wodno- kanalizacyjne oraz punkty elektryczne. Posiadamy także szeroki wybór okien, które dopasujemy do potrzeb i zastosowania konkretnego modułu.

Transport

Nasze domy modułowe są przygotowane tak, żeby nie było konieczności zgłaszania transportu ponadnormatywnego. Finestra domy modułowe mają długość i szerokość dostosowaną tak, że mieszczą się na standardowych naczepach i nie stwarzają zagrożenia na drogach. Stanowi o tym ustawa z dnia 20 czerwca 1997 roku „Prawo o ruchu drogowym“.  Link do niej znajduje się poniżej.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/870/prawo-o-ruchu-drogowym

Eksploatacja

Domy budowane w technologii szkieletowej mają wiele zalet w kwestii eksploatacji i użytkowania. Są one dużo cieplejsze od domów budowanych metodą tradycyjną. Drewno jako surowiec posiada znacznie lepsze właściwości izolacyjne, niż materiały betonowe. W naszych domach ściany, a także podłoga i dach są izolatorami, przez co zapewniają dużo lepsze współczynniki cieplne przy mniejszej grubości ściany. Prawdą jest, że wychłodzenie domu kanadyjskiego następuje szybko, ale też ociepla się natychmiast po uruchomieniu ogrzewania. Pomimo przewidzianego przez nas ogrzewania elektrycznego, domy modułowe generują niskie koszty. Mamy również możliwość przygotowania otworu kominowego do podłączenia pieca kominkowego, potocznie nazywanego kozą. W przypadku dłuższej zimowej nieobecności w domu, instalację wystarczy wyłączyć, a wodę spuścić z rur. Nasze domy są również dobrze wyizolowane akustycznie, nie słychać w nich zbędnych trzasków i skrzypienia, a także nie czuć drgań i ugięć.

Technologia